Χορήγηση κωδικών σε πρωτοετείς φοιτητές οι οποίοι γράφτηκαν με τις κατηγορίες Ελλήνων εξωτερικού και πληγέντων από φυσικές καταστροφές

24 Οκτωβρίου 2019

ΟΙ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΤΟΥ Δ.Π.Θ ΤΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2019-20  ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:

• Ελλήνων εξωτερικού, και τέκνων Ελλήνων υπαλλήλων που υπηρετούν στο εξωτερικό και
  • Υποψήφιοι περιοχών που επλήγησαν από φυσικές καταστροφές κατά το σχολικό έτος 2018-19

ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ ΑΠΟ 24-10-2019 (μετά τις 11.00 π.μ) ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ, Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΘΟΡΙΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ.

Α) ΜΕ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΦΟΙΤΗΤΗ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ.

Ή

Β) ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΣ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΑ:

α) ΘΕΩΡΗΜΕΝΗ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΠ(ΓΙΑ ΤΗ ΓΝΗΣΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ)

β) ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ.

ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΘΑ ΑΠΟΣΤΕΛΛΟΝΤΑΙ ΕΙΤΕ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΙΤΕ ΣΕ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤAI ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ.

Ταχ. Δ/νση: Γραμματεία Τμήματος Ιατρικής Δ.Π.Θ. (Γραφείο Φοιτητικών Θεμάτων)

6ο χλμ. Αλεξανδρούπολης-Μάκρης, Περιοχή Δραγάνα,68131 Αλεξανδρούπολη