Διαδικασία διαγραφής φοιτητών από το Τμήμα Ιατρικής

16 Νοεμβρίου 2022

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ

Οι φοιτητές οι οποίοι επιθυμούν τη διαγραφή τους από το Τμήμα Ιατρικής του Δ.Π.Θ. οφείλουν να καταθέσουν στη Γραμματεία του Τμήματος Ιατρικής του Δ.Π.Θ.,  είτε δια ζώσης είτε ταχυδρομικά, τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Υπεύθυνη δήλωση του φοιτητή (επικυρωμένη για το γνήσιο της υπογραφής είτε από ΚΕΠ είτε από  το gov.gr), με την οποία αιτείται τη διαγραφή του. (Σε περίπτωση επικύρωσης από ΚΕΠ θα πρέπει η υπεύθυνη δήλωση να σταλεί ταχυδρομικά ενώ σε περίπτωση επικύρωσης μέσω gov μπορεί να σταλεί από το ακαδημαϊκό e-mail του φοιτητή)
  2. έγγραφο από τη βιβλιοθήκη του Τμήματος Ιατρικής που να διαβεβαιώνει ότι δεν υπάρχει βιβλίο δανεισμένο στο όνομα  του φοιτητή (e-mail βιβλιοθήκης : medical@lib.duth.gr )
  3. ακαδημαϊκή ταυτότητα (πάσο)

ΓΡΑΦΕΙΟ  ΦΟΙΤΗΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ

• Ρέστα Στέλλα – Κατερίνα