Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: Μεταπτυχιακές Σπουδές στις ΗΠΑ και Υποτροφίες Προγράμματος Fulbright

23 Νοεμβρίου 2023

Μεταπτυχιακές Σπουδές στις ΗΠΑ και Υποτροφίες Προγράμματος Fulbright

Καλούνται  οι προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί φοιτητές και οι υποψήφιοι Διδάκτορες στην ανοιχτή εκδήλωση-συμβουλευτική συνάντηση που διοργανώνει το ΔΠΘ σε συνεργασία με το Ίδρυμα Fulbright για τις Μεταπτυχιακές Σπουδές στις Η.Π.Α. και τις Υποτροφίες του Προγράμματος Fulbright.

Η εκδήλωση-συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου 2023  και ώρα 11:30 στο Κεντρικό Αμφιθέατρο ΠΓΝΑ (Πανεπιστημιούπολη Δραγάνας)

Η κυρία Els Siakos Hanappe, Greek Program Coordinator θα ενημερώσει και θα απαντήσει σε ερωτήσεις των φοιτητών. Έμφαση θα δοθεί στην προετοιμασία για τις σπουδές, την επιλογή των ιδρυμάτων και τη δυνατότητα χρηματοδότησης των σπουδών στις Η.Π.Α.

Η εκδήλωση θα γίνει στα ελληνικά.

poster Fulbright Alexandroupolis