Θεματικό Σεμινάριο “Personalized host-directed therapies in severe pneumonia: challenges and opportunities” Τετάρτη 26/6/2024

20 Ιουνίου 20240

Η επιτροπή Ακαδημαϊκής Διασύνδεσης στο πλαίσιο του κύκλου Σεμιναρίων που αποτελούν συνεργασία μεταξύ Ιατρικής – ΙΤΕ – ΚΕΜΕ, σας προσκαλεί στο Θεματικό Σεμινάριο
“Personalized host-directed therapies in severe pneumonia: challenges and opportunities”, την Τετάρτη 26 Ιουνίου, 15.30 – 19.30, στο Αμφιθέατρο Μεταπτυχιακών Σπουδών της Ιατρικής Σχολής.
Zoom link: https://uoc-gr.zoom.us/j/87176195267?pwd=xef8Z2rCOfagKhGuS2bidCo3pyLvdg.1
Το Σεμινάριο περιλαμβάνει βασικές διαλέξεις και ακολούθως διαδραστική συζήτηση μετά από σύντομες τοποθετήσεις ομιλητών.
Το Σεμινάριο είναι ανοιχτό για όλους τους Επιστήμονες των Βιοϊατρικών Επιστημών, συμπεριλαμβανομένων προπτυχιακών, μεταπτυχιακών και διδακτορικών φοιτητών.
Αναλυτικό πρόγραμμα του Σεμιναρίου