Δελτίο τύπου- ανακοίνωση της ομάδας ESN DUTH.

9 Οκτωβρίου 20240

Αγαπητοί φοιτητές,

Θα θέλαμε να σας παρουσιάσουμε την ομάδα φοιτητών Erasmus του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης, το ESN DUTH.

Το Δίκτυο Φοιτητών Erasmus (ESN) είναι ο μεγαλύτερος πανευρωπαϊκός φοιτητικός οργανισμός με παραρτήματα σε 20 πανεπιστήμια σε όλη την Ελλάδα και 900 ενεργούς εθελοντές. Επικεντρώνεται στην ένταξη των εισερχόμενων διεθνών φοιτητών στην χώρα, τη ζωή και το Πανεπιστήμιο σε συνεργασία με το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών (ΙΚΥ) και τα εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας.

Έτσι, και το δικό μας παράρτημα, το οποίο απευθύνεται στους φοιτητές των πόλεων που απαρτίζουν το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο, διαδραματίζει ενεργό ρόλο στην φοιτητική και όχι μόνο, ζωή, πραγματοποιεί πολλές και διάφορες εθελοντικές δράσεις και βοηθά στην καθημερινότητα των φοιτητών Erasmus.

Η ομάδα μας έχει ανοίξει θέσεις για νέα μέλη και σας προσκαλεί να τη γνωρίσετε και να γίνετε μέλος της! Μπορείτε να ενημερωθείτε για τις δράσεις μας στην ιστοσελίδα μας duth.esngreece.gr, καθώς φυσικά και μέσω των Social media μας σε instagram, facebook και tiktok .

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@duth.esngreece.gr

Θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε.

Με εκτίμηση,

Η ομάδα του ESN DUTH